Mõttemaru_Logo.png

Teismeliste psühholoogia noortega tegeleva spetsialisti töökeskkonnas

Mulgi Vallavalitsus kutsub Teid koolituspäevale "Teismeliste psühholoogia noortega tegeleva spetsialisti töökeskkonnas" (registreerimine allpool). Koolituspäeval keskendutakse teismelistega seotud käitumispsühholoogiale, arengupsühholoogiale, kliinilisele psühholoogiale ning ajuteadusele õpetajate ja noortega töötavate spetsialistide töös. Pakume teadmisi, selgitusi ja soovitusi just noorukite käitumis- ja mõtlemismotiivide kohta, mis aitavad kaasa edulugude ja koostöö tekkele, edendada noorte vaimset tervist ja eneseotsinguid ning hoida õpetajat tegutsemistahtelisena.

Koolituspäeva peamised väljundid:

  1. Teismeliste käitumise ja mõtlemise eripärade selgitus läbi arengupsühholoogia ja praktilise ajuteaduse (lektor: Andero Teras)

  2. Usaldusväärse suhte loomine ja ülesehitamine noortega lähtuvalt nende motivatsioonist. Mis motiveerib teismelisi ja miks? (lektor: Andero Teras)

  3. Vaimse tervise probleemid noortel: depressioon, ATH, üksildus, stress, isiksusehäired. Toimetulek käitumisprobleemidega. (lektor: Kärolin Kajalaid)

  4. Spetsialisti enda heaolu ja vaimse tervise säilitamine. (lektor: Kärolin Kajalaid)

Koolituspäeva pikkus: 8-akadeemilist tundi. Väljastatakse personaalne tõend.

Kuupäev: 23. oktoober 2020

Asukoht: Abja Kultuurimaja

Ajakava:

kell 10:00 - 12:00 koolitus (väljundid 1 ja 2)

kell 12:00 - 12:45 lõunapaus

kell 12:45 - 13:30 koolitus (väljundid 1 ja 2 jätkub)

kell 13:30 - 14:45 koolitus (väljundid 3 ja 4)

kell 14:45 - 15:00 sirutuspaus

kell 15:00 - 16:30 koolitus (väljundid 3 ja 4 jätkub)

Lektorite info:

Andero Teras, psühholoog-koolitaja (psühholoogia MA). Doktorikraad laste ja noorte arengupsühholoogias omandamisel (Tartu Ülikool). Andero on Mõttemaru koolituskeskuse haridussuuna koolitaja, kes on arendanud haridusvaldkonna koolitusprogramme ning koolitanud õpetajaid ning haridusjuhte üle kuue aasta.
Teemad, milles pakub rakenduslikke koolitusi: laste ja noorte identiteedi kujunemine, inimese väärtussüsteem, käitumiseprobleemide olemus ja ennetamine lähtuvalt arengupsühholoogiast, töökeskkonna normaliseerimine konfliktide juhtimise, inimese identiteedi, eneseregulatsiooni ja neuroteaduse toel.
Lisaks Tartu Ülikoolile on täiendanud enda psühholoogia alaseid teadmisi Soomes Tampere Ülikoolis ja Ameerika Ühendriikides West-Virginia Ülikoolis.

Kärolin Kajalaid, kliiniline psühholoog. Kärolin on aastate jooksul koolitanud tuhandeid õpetajad üle Eesti ning lisaks nii era- kui ka riigisektori juhte ja töötajaid, kelle sõnul on tema tugevuseks rääkida psühholoogia-alastest teemadest väga elulises ja rakenduslikus võtmes. Kärolini töökogemus hõlmab tööd kliinilise psühholoogina Tartu Ülikooli kliinikumi psühhiaatriakliinikumis ning Mõttemaru koolituskeskuses koolitajana haridusasutuste sisekoolituste, konsultatsioonide ja juhtide arenguseminaride läbiviimisel.