Head meeste tervise kuud!

Koolitused nõudlikele ja konkreetsusega harjunud inimestele on mu viimase aja lemmikud! Viimati sain seda testida suure hulga inseneride ees, kui Eesti Taristuehituse Konverents 2022 raames tehtud ettekanne sai kõrgeima tagasiside ja tunnustuse kui väga hea insener-tehnilise lähenemise eest psühholoogiale ja ajutööle.

Julgelt võin väita, et saalis oli 96% mehi ja siinkohal head meeste tervise kuud! Võtame üheskoos enda saavutusvajaduse, füüsilise tervise ja psühholoogilise heaolu (analüütiliselt) käsile! 🤜 🤛 Kusjuures viimasel ajal tulevad minu koolitustel nii pauside ajal kui ka koolituse kestel küsima just mehed – ja oi kui häid küsimusi! Miks ma aga selle blogi-nupukese tegelikult olen loonud? Pean siinkohal oluliseks meeste tervise kuul korrigeerida ühiskonnas levima hakanud uhuu-teadust nagu isaroll muutuks lapse neuropsühholoogilises arengus oluliseks alates kolmandast eluaastast. See ei ole nii!

Mehed, isad – pikk ja põhjalik tõenduspõhine teaduskirjandus näitab, et isade roll oma lapse arengus on oluline igal ajahetkel. Isegi juba siis, kui ta teile patsu läbi ema kõhu viskab; ka siis kui ta ainult kakab ja tudub ning ka siis, kui ta emme seelikusabas ainult tilberdab. Paljude selliste teadusartiklite järeldus on ühene, et lapse suhtlus ja emotsionaalne lähedus oma isaga on oluline! Sellisel pehmel ideel on ülikriitiline ja väga tugev panus näiteks lapse vaimse tervise kujunemises, sotsiaalemotsionaalsete oskuste arengus, alkoholi või sõltuvusprobleemide ennetuses, õpitulemuste jätkusuutlikus saavutamises, eneseregulatsioonivõime arengus. Ma võiks jätkata ja teid laua alla rääkida ilmselt.

Kuid tasakaalustamiseks naistele (sest sooline võrdõiguslikkus kannab meid paremini ühiskonnana edasi 🤠), siis tegin ka töötuba Eesti Raamatupidamiskonverentsil 2022, kus jällegi 96% olid naised ja tulen mina viimasel minutil oma koolitussaali ning üllatusest läks kohe uni ära, sest ma ei mahtunud ise saali sisse 😀 See ei olnud väike saal. Mis toimub pingetega meie psüühikas, et huvi nii suur on, eksole? Tegelikult oli selle pildi juures rõõmustav see, et naised kipuvad selliste teemadega tegelema ennetavalt ja see on üks väga pro-aktiine hoiak! Mehed, joondume ja võtame psühholoogiast selle kõva tahu ette ja otsime lahendusi kaasaegsetest neuro-uuringutest! Elu on tegelikult ilus ja kõrge töösooritus ei pea tulema kõrge hinnaga!

© 2023 Mõttemaru | kodulehe tegemine vvunk